Telefon

+48 883 519 999

Email

kontakt@skincreation.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 10:00 - 20:00 sob.: 10:00-16:00       🏠 ul. Meksykańska 6 / lok. 6 Warszawa

KARBOKSYTERAPIA IGŁOWA czyli leczenie z użyciem dwutlenku węgla to przełom w medycynie estetycznej. CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu zwiększa przepływ krwi w tkance tłuszczowej i mięśniowej. W jego obecności hemoglobina uwalnia więcej tlenu i stymuluje naczynia włosowate. Jako związek chemiczny, który występuje w procesach metabolicznych ludzkiego organizmu jest obojętny dla każdego organizmu. Terapia jest zatem bezpieczna bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. CO2 wykazuje działanie destrukcyjne na komórki tłuszczowe. Terapia dwutlenkiem węgla poprawia elastyczność i wygląd skóry, niszczy także złogi tłuszczowe. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozbija komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do usprawnienia funkcjonowania układu limfatycznego obszaru zabiegowego, poprawy metabolizmu i wydalania rozbitego tłuszczu. Dochodzi do odnowy komórek skóry i stymulacji syntezy kolagenu, do wygładzenia powierzchni skóry.

Zabieg karboksyterapii polecany jest zarówno paniom jak i panom najczęściej w serii 5/6 zabiegów raz w miesiącu. Jego zaletą jest bardzo szybki okres regeneracji, nawet do kilkunastu minut po zabiegu. Zabiegi są bezpieczne i prawie bezbolesne.

Co odczuwamy?

Delikatne pieczenie podczas rozchodzenia się gazu, jest możliwe chwilowe wystąpienie obrzęku, który samoczynnie znika po kilku minutach.

EFEKTY:

  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • zwiększenie napięcia struktury skóry
  • wyszczuplanie obszaru podbródka (drugiej brody)
  • podniesienie owalu twarzy- anti-age

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża  i karmienie, wiek poniżej 18 lat, uczulenie na którykolwiek ze składników, zmiany skórne, choroby skóry, infekcje lub gorączka, przyjmowanie leków immunosupresyjnych, terapia sterydowa, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, nowotwór.

Zalecenia po zabiegu:

  • delikatna pielęgnacja nawilżająca
  • krem z filtrem SPF 30, SPF 50
  • unikanie sauny do 7 dni po zabiegu
  • w dniu zabiegu nie powinno się również spożywać alkoholu
  • zmienić poszewkę poduszki do spania na czystą, świeżą