KARBOKSYTERAPIA IGŁOWA OKOLICY OKA, czyli leczenie z użyciem dwutlenku węgla to przełom w medycynie estetycznej. CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Dzięki aplikacji CO2 do leczonego obszaru tworzą się tam drobne, nowe naczynia krwionośne i usprawniają już istniejące, a poprawa krążenia sprzyja lepszemu odżywieniu i utlenowaniu tkanek danego obszaru. Dzięki aplikacji co2 w okolicach konturów oczu diametralnie poprawia się wygląd skóry dzięki uruchomionym procesom stymulacji produkcji kolagenu, przyspieszenia i usprawnienia procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz rozjaśnienia skóry pod oczami. Zabieg ten zalecany jest w przypadku walki z workami i cieniami, zmarszczkami statycznymi oraz poduszeczkami tłuszczowymi okolicy oczu.
Kiedy karboksyterapia nie jest wskazana?
Zabieg karboksyterapii ma wiele pozytywnych korzyści dla poprawy wyglądu skóry. Mimo tego nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii to: ciąża, laktacja, nowotwory, niewydolność płuc, zatory tętnic płucnych, niewydolność serca oraz nerek, terapia inhibitorami anhydrazy węglanowej, zapalenie żył, niewyrównane nadciśnienie tętnicze, hemofilia, stany zapalne, padaczka, nowotwory, nieustabilizowana cukrzyca, nieustabilizowane ciśnienie krwi, opryszczka aktywna, zaburzenia w gojeniu, jaskra.
Efekty:
- poprawa wyglądu skóry
- rozjaśnienie skóry pod oczami
- redukcja worków i cieni
- redukcja poduszeczek tłuszczowych okolicy oka
- spłycenie zmarszczek statycznych
- delikatne podniesienie powiek
Zabieg karboksyterapii polecany jest zarówno paniom jak i panom najczęściej w serii 5/6 zabiegów raz w miesiącu. Jego zaletą jest bardzo szybki okres regeneracji, nawet do kilkunastu minut po zabiegu.
Zalecenia po zabiegu:
- delikatna pielęgnacja nawilżająca
- krem z filtrem SPF 30, SPF 50
- unikanie sauny do 7 dni po zabiegu
- w dniu zabiegu nie powinno się również spożywać alkoholu