Telefon

+48 883 519 999

Email

kontakt@skincreation.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 10:00 - 20:00 sob.: 10:00-16:00       🏠 ul. Meksykańska 6 / lok. 6 Warszawa

KARBOKSYTERAPIA SKÓRY GŁOWY jest metodą stosowaną do leczenia: łysienia, wypadania włosów i łuszczycy. Służy również do przywrócenia odpowiedniego nawilżenia i dotlenienia skóry głowy. Efektem kuracji jest poprawa kondycji włosów, zahamowanie wypadania włosów i wzmocnienie kruchych, łamliwych włosów. Zabieg karboksyterapii przeprowadzany jest specjalistyczną aparaturą. Pod wpływem wtłoczonych iniekcyjnie śródskórnie-naskórkowo dawek CO2 następuje zwiększenie mikrokrążenia i dotlenienia komórek oraz mieszków włosowych. Ponadto tworzą się czynniki wzrostu VEGF, które stymulują odnowę i wzrost nowych włosów oraz odpowiadają za prawidłową proliferację komórek skórno-naskórkowych.

Dlaczego wybrać karboksyterapię?

Karboksyterapia skóry głowy wykorzystywana w trychologii jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Nasz organizm samoczynnie produkuje CO2 w efekcie metabolizmu komórkowego. Aplikacja CO2, śródskórnie nie jest groźna, gdyż gaz nie jest traktowany przez nasz organizm jako związek toksyczny. Jego podaż nie powoduje alergii, nadmiar wydalany jest w prawidłowym procesie fizjologicznym przez płuca i nerki. Tak więc zabieg nie jest obarczony powikłaniem, okresem rekonwalescencji i skutkami ubocznymi.

Zalecenia:

Terapia trychologiczna dwutlenkiem węgla powinna obejmować kilka zabiegów w serii. Efekty terapii są uwarunkowane przyczyną schorzenia, cechami osobniczymi pacjenta oraz systematyką i konsekwencją w wykonywaniu zabiegów.

Kiedy karboksyterapia nie jest wskazana?

Zabieg karboksyterapii ma wiele pozytywnych korzyści dla zdrowia. Mimo tego nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Przeciwskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii to: ciąża, laktacja, nowotwory, niewydolność płuc, zatory tętnic płucnych, niewydolność serca oraz nerek, terapia inhibitorami anhydrazy węglanowej, zapalenie żył, niewyrównane nadciśnienie tętnicze, hemofilia, stany zapalne, padaczka, nowotwory, nieustabilizowana cukrzyca, nieustabilizowane ciśnienie krwi, opryszczka aktywna, zaburzenia w gojeniu, jaskra.

Z jakimi zabiegami można to połączyć?

Podczas przeprowadzania indywidualnych kompleksowych terapii, zabieg łączymy z oksybrazją skóry głowy, mezoterapią igłową skóry głowy, a także oczyszczaniem wodorowym skóry głowy. W celu dobrania odpowiedniej kuracji zapraszamy do umówienia się na darmową konsultację, podczas której specjalista dobierze odpowiedni program terapii względem problemu i oczekiwanych rezultatów.

Zalecenia po zabiegu:

  • unikanie sauny do 7 dni po zabiegu
  • w dniu zabiegu nie powinno się również spożywać alkoholu
  • po wykonaniu zabiegu przez 24h nie myjemy skóry głowy.
  • należy zmienić poszewkę poduszki do spania na czystą, świeżą