KWASOWE PEELINGI CHEMICZNE-odpowiednio dobrane mogą być zastosowane na każdym typie skóry w celu poprawy kondycji skóry, gęstości, wygładzenia struktury skóry, a nawet wzmocnienia, poprawy kondycji naczyń i ściągnięcia plam pigmentacyjnych. Peeling chemiczny to zabieg polegający na zastosowaniu jednej lub kilku substancji złuszczających w celu osiągnięcia kontrolowanego uszkodzenia naskórka. Kwasy rozluźnią wiązania między komórkami naskórka, co prowadzi do ich złuszczenia. Złuszczenie zależne będzie od preparatu na którym pracuje kosmetolog, kondycji skóry i czasu eksfoliacji. W wyniku złuszczenia skóra staje się odświeżona, nabiera ładniejszego kolorytu. Dodatkowo podczas peelingu zachodzą procesy, których nie widać gołym okiem. W głębszych warstwach skóry rozpoczyna się proces regeneracji, który zdecydowanie wpływa na efekt odmłodzenia i wygładzenia zmarszczek. Do tego usunięcie martwej warstwy naskórka sprawia, że skóra wchłania różnego rodzaju substancje odżywcze, zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.
O tym, jakie działanie na skórę wykazują peelingi chemiczne, decyduje rodzaj substancji peelingującej, dobieranej do konkretnego rodzaju cery i jej indywidualnych problemów. Substancją tą najczęściej jest kwas organiczny (alfa-hydroksykwas – kwas AHA, beta-hydroksykwas – kwas BHA, poli-hydroksykwas), ale w składzie preparatu mogą znajdować się również enzymy, fenole, nadtlenek mocznika, koenzym Q10 czy retinol (witamina A).
Peelingi kwasami przeznaczone są dla osób, które zmagają się z powszechnymi problemami skórnymi, np. trądzikiem, przebarwieniami, bliznami, rozstępami. Świetnie wpływają na skórę wymagającą odświeżenia i nawilżenia. Bez obaw można je zastosować na cerze wrażliwej i naczyniowej w celu jej wzmocnienia.
WSKAZANIA:
- Fotostarzenie
- Matowa ziemista cera
- Zaburzenia melanogenezy-przebarwienia, melazma
- Blizny potrądzikowe
- Zmiany zapalne
- Trądzik
- Przebarwienia pozapalne
- Skóra łojotokowa
- Nadmierne rogowacenie
- Terapia wspomagająca laserowy peeling węglowy, oczyszczanie wodorowe
- Skóra skłonna do trądziku różowatego
- Skóra naczyniowa
- Rozszerzone pory
- Rozszerzone ujścia gruczołów łojowych
- Luźna skóra
- Nierówna struktura skóry
EFEKTY:
⚬ zwiększenie grubości oraz odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych skóry
⚬ spłycenie niezbyt głębokich zmarszczek
⚬ przywrócone napięcie skóry
⚬ zniwelowanie wyprysków, stanów zapalnych skóry
⚬ poprawa kolorytu (rozjaśnienie przebarwień), poziomu nawilżenia i kondycji skóry
⚬ redukcja blizn potrądzikowych i pourazowych oraz innych nierówności skórnych
⚬ zmniejszenie poszerzonych porów
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW KWASOWYCH
Zabieg nie jest wskazany w przypadku:
- ciąży i laktacji
- infekcji bakteryjnej i grzybiczej w obrębie miejsca zabiegowego
- infekcji wirusowej skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
- uszkodzeń skórnych i otwartych ran
- terapii dermatologicznych z użyciem izotretinoiny i pochodnych witaminy A (do 12 miesięcy od zakończenia leczenia)
- nadwrażliwości lub alergii na którykolwiek składnik preparatu
- aktywnych chorób autoimmunologicznych
- ostrych i przewlekłych dermatoz i chorób skóry
- aktywnego trądziku różowatego
- nowotworów, leczenia chemioterapią lub radioterapią
- skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
ZALECENIA OKOŁOZABIEGOWE
Aby uzyskać optymalne efekty zabiegu oraz bezpieczną rekonwalescencję należy:
- nie nakładać makijażu do 12 godzin po zabiegu
- bezpośrednio po zabiegu unikać ekspozycji na naturalne lub sztuczne działanie promieniowania ultrafioletowego oraz korzystania z sauny i basenów
- stosować bogate kremy regenerujące oraz wysokie filtry UV SPF 50
- w przypadku wystąpienia efektu keratolitycznego, nie usuwać i nie odrywać płatków złuszczającej się skóry
- nie stosować innych środków peelingujących i substancji o właściwościach drażniących do momentu całkowitej rekonwalescencji skóry
Do zabiegów stosujemy pojedyńcze kwasy, jak i również mieszanki kilku kwasów dobrane indywidualnie do potrzeb skóry.
Kwas migdałowy – kwas AHA o dużej gradacji i wysokim profilu bezpieczeństwa, pozyskiwany z gorzkich migdałów. Zwiększa proliferację i wymianę komórek przy niskim poziomie podrażnienia skóry. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów oraz poprawia strukturę skóry, dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Szerokie zastosowanie i efektywność w wielu problemach estetycznych sprawiają że jest jednym z najczęściej stosowanych peelingów w kosmetyce i medycynie. Nie uwrażliwia płaszcza fotoochronnego skóry na promieniowanie UV i może być stosowany przez cały rok.
Kwas ferulowy – jeden z najsilniejszych antyoksydantów i najskuteczniejszych składników opóźniających procesy starzenia egzogennego. Uodparnia skórę na promieniowanie ultrafioletowe i negatywny wpływ zanieczyszczeń, smogu i innych czynników środowiskowych. Hamuje aktywność enzymu tyrozynazy, blokując powstawanie przebarwień i hiperpigmentacji. Stymuluje regenerację oraz odtwarzanie endogennego kwasu hialuronowego oraz białek podporowych skóry. Posiada właściwości przeciwzapalne oraz niwelujące rumień i zaczerwienienie. Optymalnie nawilża skórę.
Kwas jabłkowy – pobudza skórę do naturalnej odnowy, działa stymulacyjnie na syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Widocznie nawilża i rozjaśnia, zmiękcza i wygładza skórę. Przeciwdziała powstawaniu zaskórników, koi i łagodzi stany zapalne.
Kwas cytrynowy – kwas AHA niezbędny dla cyklu Krebsa i energii życiowej komórek. Inicjuje protokolagen i kwas hialuronowy, jak i przyrost warstw żywych skóry właściwej i grubości naskórka. Silnie rozjaśnia skórę i nadaje jej blasku.
Kwas mlekowy – kwas AHA o silnym działaniu nawilżającym i nawadniającym. Stanowi główny składnik fizjologicznego NMF (naturalnego czynnika nawilżającego). Stymuluje ceramidy naskórka, powodując uszczelnienie płaszcza hydrolipidowego skóry. Wpływa pozytywnie na szybkość wymiany komórek naskórka, dając długotrwały efekt odświeżenia skóry, bez uczucia suchości. Hamuje procesy melanotwórcze, skutecznie ograniczając powstawanie przebarwień. Stymuluje indukcję włókien podporowych, dając długoterminowe efekty zagęszczenia i pogrubienia skóry.
Kwas laktabionowy – pozbawiony jest właściwości drażniących, może być stosowany do pielęgnacji skóry wrażliwej. Łączy w sobie działanie nawilżające i regenerujące. Wspomaga proces odnowy naskórkowej oraz wzmacnia funkcjonalność bariery ochronnej.
Kwas pirogronowy – na poziomie naskórka działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, zamyka pory, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Na poziomie skóry właściwej wspomaga produkcję kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.
Kwas azelainowy -Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzaskórnikowe oraz przeciwzapalne. Stymuluje proces odnowy komórek skóry, reguluje wydzielanie sebum, delikatnie złuszcza naskórek.
Kwas fitowy – przeciwdziała powstawaniu przebarwień i zmniejsza istniejące, rozjaśnia i wybiela skórę, działa delikatnie złuszczająco. Reguluje wydzielanie sebum, nawilża. Sprawia, że skóra jest bardziej gładka, elastyczna i jędrna.