KWASOWE PEELINGI MEDYCZNE to specjalistyczne mieszanki dedykowane na wiele problemów skóry, które możemy wykonać pod okiem specjalisty przeszkolonego z zakresu medycyny estetycznej.
Zabiegi peelingów medycznych nie powinny być wykonywane w przypadku:
- ciąży i laktacji
- infekcji bakteryjnej i grzybiczej w obrębie miejsca zabiegowego
- infekcji wirusowej skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich uszkodzeń skórnych i otwartych ran
- terapii dermatologicznych z użyciem izotretinoiny i pochodnych witaminy A (do 12 miesięcy od zakończenia leczenia)
- nadwrażliwości lub alergii na którykolwiek składnik preparatu
- aktywnych chorób autoimmunologicznych
- ostrych i przewlekłych dermatoz i chorób skóry
- aktywnego trądziku różowatego
- nowotworów
- leczenia chemioterapią lub radioterapią
- skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
- świeżej opalenizny
- oparzenia posłonecznego
Jakie zalecenia są po takim zabiegu?
Aby uzyskać optymalne efekty zabiegu oraz bezpieczną rekonwalescencję należy:
- Nie nakładać makijażu do 12 godzin po zabiegu.
- Bezpośrednio po zabiegu unikać ekspozycji na naturalne lub sztuczne działanie promieniowania ultrafioletowego oraz korzystania z sauny i basenów.
- Stosować bogate kremy regenerujące oraz wysokie filtry UV do miesiąca czasu po wykonanym zabiegu.
- W przypadku wystąpienia efektu keratolitycznego, nie usuwać i nie odrywać płatków złuszczającej się skóry.
- Nie stosować innych środków peelingujących i substancji o właściwościach drażniących do momentu całkowitej rekonwalescencji skóry.
- Do czasu prawidłowego wygojenia się skóry unikać korzystania z basenów i sauny.
- Dbać o prawidłowe nawilżenie skóry w warunkach domowych.
Peelingi medyczne stosowane w Skin Creation scharakteryzowane zostały poniżej. W celu wybrania najlepszego rozwiązania dla Twojej skóry skontaktuj się z naszym zespołem profesjonalistów. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie do potrzeb i kondycji Twojej skóry.
GLYCOLIC PEEL 35%– kwas AHA o najmniejszej cząsteczce. Posiada silne właściwości złuszczające i dermoplastyczne. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy jędrności skóry. Intensywnie złuszcza usuwając zmiany pigmentacyjne. Oczyszcza gruczoły łojowe, gdzie rozkłada zalegające korneocyty, hamując w ten sposób rozwój trądziku.
GLYCOLIC PEEL 50 % – peeling na bazie kwasu glikolowego Peeling o znakomitych właściwościach penetrujących. Ze względu na małą wielkość cząstki i jej wysoką aktywność, zapewnia głęboką przebudowę skóry i znakomite właściwości dermoplastyczne. Glycolic Peel pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie endogennego kwasu hialuronowego. Długotrwałe stosowanie prowadzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności i grubości skóry. Dzięki tym właściwościom przebudowującym peeling stanowi skuteczne rozwiązanie do walki ze zmarszczkami, bliznami i atrofią skórną. Jego znakomite działanie keratolityczne powoduje także oczyszczenie gruczołów łojowych, seboregulację i redukcję zaskórników. Wraz ze stymulacją odnowy naskórka dochodzi do usunięcia skupisk melaniny i depigmentacji przebarwień. Wielokierunkowe i zoptymalizowane działanie Glycolic Peel sprawia, że skóra staje się promienna, widocznie odmłodzona i pozbawiona wszelkich niedoskonałości.
Wskazania do zabiegów z kwasem glikolowym:
- skóra wiotka z postępującym starzeniem
- fotostarzenie
- zmarszczki mimiczne
- skóra problematyczna ze zmianami trądzikowymi
- blizny potrądzikowe
- nierówności skóry i rozszerzone pory
- przebarwienia posłoneczne i pozapalne
- hiperkeratoza
Działanie kwasu glikolowego:
- pogrubienie struktury i jędrności skóry
- stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
- niwelowanie zmarszczek i oznak starzenia
- wygładzanie blizn i obkurczanie porów
- redukcja łojotoku i zmian trądzikowych
- usuwanie mas rogowych i oczyszczanie skóry
- niwelowanie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry
JESSNER’S PEEL, to rodzaj peelingu medycznego. Jest to mieszanina kwasu mlekowego, salicylowego i rezorcynolu w roztworze alkoholowym. Dzięki takiej kombinacji substancji aktywnych peeling wykazuje wzmożone właściwości złuszczające. Jego skład i skuteczność zostały docenione w 2014 roku, kiedy to otrzymał Srebrny Laur Kosmetologii 2014 w kategorii Zabieg dla skóry trądzikowej. Roztwór Jessnera jest polecany wszystkim osobom, które borykają się ze zmianami trądzikowymi, zaskórnikami, grudkami lub też są na etapie leczenia blizn i przebarwień potrądzikowych. Rezultaty zabiegów z roztworem Jessnera to intensywnie łuszcząca się skóra – już po około 2 dniach od aplikacji. Długofalowe rezultaty, po wykonaniu serii zabiegów, to mniejsza liczba zaskórników i blizn, rozjaśnienie skóry i przebarwień, redukcja krostek i grudek, a także obkurczenie się ujść gruczołów łojowych, dzięki czemu produkcja sebum jest znacznie mniejsza. Na peelingi i kwasy Jessnera najlepiej zdecydować się w okresach mniejszego nasłonecznienia – od września do maja. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów z wysokim filtrem oraz ochrona skóry przed słońcem.
Zabieg ten wykazuje się wysoką skutecznością w przypadku nie tylko skóry trądzikowej –nadaje się do każdego typu cery. Każdy, komu zależy na efektywnym złuszczaniu i oczyszczaniu, może się na niego zdecydować. Kwasy Jessner są polecane szczególnie osobom ze skórą łojotokową, widocznym trądzikiem lub bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami i drobnymi zmarszczkami.
Jak wygląda zabieg?
Po oczyszczeniu skóry i odtłuszczeniu jej specjalnym preparatem na skórę nakładany jest warstwowo roztwór Jessnera. Ilość nałożonych warstw uzależniona jest od rodzaju i fototypu skóry, problemu i wrażliwości indywidualnej pacjenta. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać silne pieczenie skóry, które wycisza się po procedurze neutralizacji roztworu. Na koniec zabiegu nałożony jest preparat silnie łagodzący skórę i krem w wysoką ochroną.
Co się dzieje po przeprowadzonym zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, podrażniona, może być obrzęknięta. Po około 2, 3 dniach rozpoczyna się proces złuszczania naskórka, który trwa około kilku dni. Tuż po zabiegu i do miesiąca po nim, należy stosować wysoki filtr słoneczny. Po zabiegu zalecane jest stosowanie delikatnej pielęgnacji domowej.
Pielęgnacja domowa:
Po kuracji peelingami chemicznymi skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dlatego należy stosować odpowiednie preparaty przyspieszające regenerację naskórka, chroniące przed promieniowaniem UV i zapewniające skórze odpowiedni poziom nawilżenia. W okresie rekonwalescencji po zabiegu należy stosować Krem regenerujący – aplikować na skórę 2 razy dziennie (rano i wieczorem) lub bez ograniczeń doraźnie, gdy tylko istnieje taka potrzeba.
Przez okres minimum 30 dni po wykonanym zabiegu należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną w postaci kremów: Sun Protection SPF 50
Wskazania
- Trądzik, łojotok, zaskórniki, wspomaganie terapii trądzikowych
- Przebarwienia pozapalne
- Rozszerzone pory
- Przebarwienia pozapalne, nierównomierny koloryt skóry
- Skóra szara, pozbawiona blasku
- Skóra z objawami fotostarzenia
- Utrata jędrności skóry
Efekty
- Poprawa kolorytu cery, rozświetlenie cery
- Zmniejszenie i redukcja zmian zapalnych
- Poprawa wyglądu cer łojotokowych, trądzikowych, widoczne zmniejszenie porów skóry
- Rozjaśnienie cery, zmniejszenie widocznych przebarwień
- Poprawa elastyczności skóry i spłycenie drobnych zmarszczek
- Pobudzenie odnowy komórkowej skóry
BioRePeel Cl3 to włoski peeling medyczny do biostymulacji skóry. Może być łączony z mikronakłuwaniem. BioRePeelCl3, to wyrób medyczny będący dwufazowym, opatentowanym peelingiem o działaniu biostymulującym i rewitalizującym. Dzięki delikatnemu działaniu złuszczającemu i keratolitycznemu, przyspiesza regenerację komórek poprzez usuwanie zewnętrznych komórek warstwy rogowej z selektywnym działaniem na wiązanie połączeń korneocytów. BioRePeelCl3 składa się z dwóch faz:
Faza hydrofilowa (żółta) zawiera wiele składników takich jak:
• kwas trójchlorooctowy 35%
• kwas laktobionowy
• kwas salicylowy
• kwas winowy, kwas cytrynowy
• witaminy: C i B2
• glicyna, prolina, hydroksyprolina, arginina
• kwas gamma-aminomasłowy
Faza lipofilowa (niebieska) zawiera w swoim składzie skwalen i mirystynian izopropylu, które mają za zadanie ochraniać warstwę hydrofilową przed utlenianiem oraz stabilizują formulację preparatu.
Zabieg jest mało inwazyjny dla pacjenta i praktycznie bezbolesny. Jedynie przy wrażliwych skórach odczuwane jest niewielkie pieczenie. Peeling ten nie wyłącza z codziennych aktywności, może być stosowany przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych. Podczas kontaktu preparatu ze skórą dochodzi do denaturacji białek zewnętrznej warstwy skóry i aktywacji biochemicznej kaskady, która prowadzi do wytwarzania czynników wzrostu (PDGF, alfa i beta 1 TGF, VEGF).
Wskazania:
- głęboka rewitalizacja skóry
- przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
- redukcja zmarszczek
- wyrównanie kolorytu skóry i redukcja przebarwień
- obkurczenie porów
- seboregulacja i ograniczenie nadmiernego łojotoku
Mesopeel melanostop Tran3x – peeling depigmentujący do skóry naczyniowej. Jest to roztwór wodno-alkoholowy o pH 1.3, służący do niwelowania zmian pigmentacyjnych o charakterze łagodnym lub umiarkowanym, takich jak: przebarwienia o podłożu naczyniowym, np. melasma, przebarwienia posłoneczne, piegi, przebarwienia pozapalne w fototypie jasnym i średnim (I-III). Unikalna, depigmentująca formuła peelingu przyspiesza proces odnowy naskórka poprzez redukcję nagromadzonej melaniny w wierzchnich warstwach skóry, a także redukuje unaczynienie i hamuje stan zapalny. Widocznie ujednolica koloryt skóry i rozświetla ją.
Skład i właściwości:
- 20% kwas azelainowy – hamuje melanocyty, rozjaśnia pigmentowane plamki i pomaga normalizować proces keratynizacji
- 10% rezorcyna – jest keratolityczna – modyfikuje przepuszczalność błon komórkowych. Zwalcza przebarwienia i daje efekt wybielania
- 6% kwas fitowy – działa jako silny czynnik chelatujący. Ma działanie odbarwiające i przeciwutleniające
- 3% kwas traneksamowy – hamuje zapalne i naczyniowe składniki hiperpigmentacji
Przeciwwskazania:
- Nie nakładać w następujących przypadkach
- Ciąża i karmienie piersią.
- Nadwrażliwość na aspirynę lub pochodne aspiryny bądź uczulenie na którykolwiek składnik peelingu.
- Leczenie izotretynoiną w postaci doustnej lub innymi retinoidami (przed upływem 6 miesięcy od ostatniej sesji)
- Choroby autoimmunologiczne, zaburzenia przewlekłe lub choroba dermatologiczna
- Radioterapia
- Przebyty niedawno zabieg dermatologiczny
- Bliznowce lub blizny przerostowe w wywiadzie.
- Opryszczka na twarzy.
- Otwarte lub częściowo otwarte rany.
- Czynna postać trądziku z otwartymi ranami i zakażeniem
- Obszary, w których występuje mikropigmentacja
- Pacjenci z niestabilnym profilem psychologicznym.
Zastosowanie:
- leczenie zmian pigmentacyjnch o charakterze łagodnym lub umiarkowanym
- niwelowanie przebarwień o podłożu naczyniowym, np. melasmy, przebarwień posłonecznych, piegów, przebarwień pozapalnych
- zapobieganie fotostarzeniu skóry
- wyrównanie kolorytu
- redukcja przebarwień
- rozjaśnienie
- wzmocnienie cer naczynkowych
- profilaktyka przeciw powstawaniu nowych przebarwień
- zagęszczenie skóry
- poprawa napięcia skóry
Jak wygląda zabieg?
- Demakijaż
- Ocena stanu skóry
- Zabezpieczenie oczu
- Odtłuszczenie skóry preparatem przygotowawczym
- Zabezpieczenie miejsc szczególnie wrażliwych za pomocą kremu intensywnie regenerującego
- Aplikacja peelingu mesopeel™
- Neutralizacja
- Nałożenie łagodzącego kremu pozabiegowego
- Aplikacja kremu z filtrem SPF 50