Telefon

+48 883 519 999

Email

kontakt@skincreation.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 10:00 - 20:00 sob.: 10:00-16:00       🏠 ul. Meksykańska 6 / lok. 6 Warszawa

MOC WODORU TERAPIA DLA CER PROBLEMATYCZNYCH  to innowacyjna terapia wykorzystująca biofizyczne właściwości aktywnego wodoru. Urządzenie HYDROGENIUM+ usuwa z wody tlen oraz niekorzystne jony chloru, siarki, fosforu i nasyca ją aktywnym wodorem oraz korzystnymi jonami wapnia, magnezu i potasu. Umożliwia aplikację tych dobroczynnych substancji pod ciśnieniem. Wodór, jako najmniejszy i najlżejszy pierwiastek, ma możliwość przenikania do głębokich struktur skóry, oczyszczając ją już na poziomie komórkowym. Wykazuje bardzo silne właściwości antyoksydacyjne i eliminuje wolne rodniki tlenowe. 

Podczas terapii przygotowujemy skórę przy pomocy mieszkanki kwasowej na bazie kwasu mlekowego, jabłkowego, winowego i pirogronowego z dodatkiem ekstraktu z ananasa. Kolejnym etapem jest aktywna terapia wodorem przy wykorzystaniu bezdotykowej głowicy H2 jet, gdzie aktywny wodór efektywnie podciśnieniowo oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Jednocześnie neutralizuje i redukuje wolne rodniki tlenowe odpowiedzialne za starzenie się skóry, dzięki czemu zatrzymuje proces starzenia. Zastosowanie głowicy bezdotykowej ma szczególne znaczenie przy leczeniu aktywnych stanów zapalnych skóry. Dzięki temu nie roznoszą się one, a skóra jest leczona.

Zabieg zakończony jest nałożeniem maski algowej z dodatkiem aloesu i kwasu hialuronowego.

Wskazania:

  • cera problematyczna
  • krostki, grudki, zaskórniki
  • aktywne stany zapalne skóry
  • trądzik pospolity
  • skóra zanieczyszczona

Słowniczek:

Wolny rodnik – reaktywna forma tlenu z niesparowanym (wolnym) elektronem, dzięki któremu może reagować z „normalnymi” cząsteczkami (białkami, lipidami, kwasem nukleinowym) uszkadzając je, a w konsekwencji powodując ich dysfunkcję. Wolne rodniki powstają w wyniku naturalnych procesów zachodzących w organizmie, jednak mogą robić to w różnym tempie. Ich powstawaniu sprzyja nieprawidłowa dieta, palenie tytoniu, zanieczyszczenia powietrza.

Antyoksydanty – substancje powodujące przekształcenie wolnych rodników w „normalne” cząsteczki. Potocznie nazywane „wymiataczami wolnych rodników”. Powszechnie znane antyoksydanty to wit. C, A, E i najsilniejszy z nich- aktywny wodór. Aktywny wodór reagując z wolnymi rodnikami tlenowymi przekształca je w cząsteczki wody. Tym samym hamując procesy starzenia się skóry już na poziomie komórkowym.